Uwaga! Hosting Webplus kończy działalność z dniem 31.07.2019r. Więcej informacji tutaj.

Zapomniałem hasła

Ochrona praw autorskich

Korzystając z serwisu Webplus musisz pamiętać o pewnej podstawowej sprawie, o przestrzeganiu obowiązującego prawa, zwłaszcza prawa autorskiego. Usługi świadczone przez serwis Webplus same w sobie są legalne. Oprogramowanie służące do świadczenia usług jest albo własnością firmy Webplus Software albo jest na wolnej licencji. Legalność wykorzystania tych usług zależy jednak od Ciebie. To tak jak z samochodem. Można nim jeździć, jednak tylko z ograniczoną prędkością. Jej przekroczenie jest winą kierowcy, nie producenta auta.

Kilka wskazówek odnośnie tego co robić, by przestrzegać prawa autorskiego

Wystarczy, że będziesz kierował się zasadniczym pytaniem: czy masz zgodę autora na wykorzystanie i publikowanie jego twórczości? Każdy utwór, książka, muzyka, film itp. są chronione prawem autorskim i o ile autor nie zadecyduje inaczej, nie mogą być rozpowszechniane bez jego zgody. Tyczy się to również obrazków, które być może będziesz chciał wykorzystać na swojej stronie czy forum. Czasem tej zgody można domniemywać. Np. osoba publikująca filmik na Youtube liczy się z tym, że będzie on rozpowszechniany i przekazywany dalej.

Jeśli nie masz pewności czy możesz wykorzystać utwór - sprawdź jego licencję, o ile takowa jest dostępna. Jeśli jej nie ma, skontaktuj się z autorem i poproś o wyraźną zgodę na wykorzystanie swojego dzieła. Możecie indywidualnie ustalić warunek takiego wykorzystania - np. pozostawienie informacji o autorze.

Jak zgłosić naruszenie prawa autorskiego

Wszelkie naurszenia prawa autorskiego w ramach usług świadczonych przez serwis Webplus prosimy zgłaszać mailowo na adres admin@webplus.net.pl. Musisz jednak wiedzieć, że właściciel serwisu nie ma uprawnień i kompetencji do rozstrzygania o legalności konkretnych plików. Być może oskarżana osoba dysponuje indywidualną zgodą na wykorzystanie utworu. Być może też nie będziemy w stanie ustalić kto jest autorem utworu i na jakich warunkach jest on rozpowszechniany. W takich przypadkach poradzić będą mogły odpowiednie organy zajmujące się prawem autorskim. W większości jednak przypadków, zapewne dość oczywistych, powinniśmy dać radę rozwiązać problem.